Sportsfiske i Stokke 8 Innsjøer, 0 Bilete
Sportsfiske.nu » Østlandet » Vestfold » Stokke
Sportsfiske
Heim
Fiskekort
Filer
Artiklar
Lenkjer

Database
Innsjøer
Artar
Bilete

Interaktivt
Logg inn
Registrér
Gløymt passord

Viktig! Les dette!

Artar

Her ser du ei liste over artane som ligg i databasen. Du kan foreslå nye artar, og foreslå endringar til dei eksisterande.

Namn Latinsk namn Slekt Familie Beskreven av
Stor Fliksidedøgnflue Siphlonurus Aestivalis Siphlonurus Siphlonuridae Eaton, 1903
Tverrstripet Fliksidedøgnflue Siphlonurus Alternatus Siphlonurus Siphlonuridae Say, 1824
Liten Fliksidedøgnflue Siphlonurus Lacustris Siphlonurus Siphlonuridae Eaton, 1870
Elvefliksidedøgnflue Ameletus Inopinatus Ameletus Siphlonuridae Eaton, 1887
Fjellflomdøgnflue Parameletus Chelifer Parameletus Siphlonuridae Bengtsson, 1908
Nordlig Fjellflomdøgnflue Parameletus Minor Parameletus Siphlonuridae Bengtsson, 1909
Nordlig Klodøgnflue Metretopus Alter Metretopus Metropodidae Bengtsson, 1930
Grønnøyet Klodøgnflue Metretopus Borealis Metretopus Metropodidae Eaton, 1871
Seksgjellet Smådøgnflue Baetis Digitatus Baetis Baetidae Bengtsson, 1912
Guløyet Smådøgnflue Baetis Fuscatus Baetis Baetidae Linnaeus, 1761
Tohalet Smådøgnflue Baetis Lapponicus Baetis Baetidae Bengtsson, 1912
Innsjøsmådøgnflue Baetis Macani Baetis Baetidae Kimmins, 1957
Sandsmådøgnflue Baetis Muticus Baetis Baetidae Linnaeus, 1758
Sortvinget Smådøgnflue Baetis Niger Baetis Baetidae Linnaeus, 1761
Vanlig Smådøgnflue Baetis Rhodani Baetis Baetidae Pictet, 1843-45
Hvitflekket Smådøgnflue Baetis Scambus Baetis Baetidae Eaton, 1870
Fjellsmådøgnflue Baetis Subalpinus Baetis Baetidae Bengtsson, 1917
Sydlig Smådøgnflue Baetis Vernus Baetis Baetidae Curtis, 1834
Lansettvingedøgnflue Centroptilum Luteolum Centroptilum Baetidae Müller, 1776
Gul Damdøgnflue Cloêon Dipterum Cloêon Baetidae Linnaeus, 1761
Brun Damdøgnflue Cloêon Simile Cloêon Baetidae Eaton, 1870
Guløyet Aftendøgnflue Procloeon Bifidum Procloeon Baetidae Bengtsson, 1912
Børstekjevedøgnflue Arthroplea Congener Arthroplea Arthroplidae Bengtsson, 1908
Nordlig Flatdøgnflue Heptagenia Dalecarlica Heptagenia Hepdageniidae Bengtsson, 1912
Brun Flatdøgnflue Heptagenia Fuscogrisea Heptagenia Hepdageniidae Retzius, 1783
Gul Flatdøgnflue Heptagenia Sulphurea Heptagenia Hepdageniidae Müller, 1776
Liten Flatdøgnflue Nixe Joernensis Nixe Hepdageniidae Bengtsson, 1909
Stor Ryggjelledøgnflue Ephemerella Aurivilli Ephemerella Ephemerellidae Bengtsson, 1908
Rød Ryggjelledøgnflue Ephemerella Ignita Ephemerella Ephemerellidae Poda, 1761
Liten Ryggjelledøgnflue Ephemerella Mucronata Ephemerella Ephemerellidae Bengtsson, 1909
Håret Skjoldgjelledøgnflue Caenis Horaria Caenis Caenidae Linnaeus, 1758
Broket Skjoldgjelledøgnflue Caenis Lactea Caenis Caenidae Burmeister, 1839
Damskjoldgjelledøgnflue Caenis Luctuosa Caenis Caenidae Burmeister, 1839
Elveskjoldgjelledøgnflue Caenis Rivulorum Caenis Caenidae Eaton, 1884
Pigget Skjoldgjelledøgnflue Brachycercus Harrisella Brachycercus Caenidae Curtis, 1834
Stor Spissgjelledøgnflue Leptophlebia Marginata Leptophlebia Leptophlebidae Linnaeus, 1767
Liten Spissgjelledøgnflue Leptophlebia Vespertina Leptophlebia Leptophlebidae Linnaeus, 1758
Purpur Gaffelgjelledøgnflue Paraleptophlebia Cincta Paraleptophlebia Leptophlebidae Retzius, 1783
Østlig Gaffelgjelledøgnflue Paraleptophlebia Strandii Paraleptophlebia Leptophlebidae Eaton, 1901
Stor Gaffelgjelledøgnflue Paraleptophlebia Submarginata Paraleptophlebia Leptophlebidae Stephens, 1835
Liten Gaffelgjelledøgnflue Paraleptophlebia Werneri Paraleptophlebia Leptophlebidae Ulmer, 1919
Buntgjelledøgnflue Habrophlebia Lauta Habrophlebia Leptophlebidae Eaton, 1884
Elveduskgjelledøgnflue Ephemera Danica Ephemera Ephemeridae Müller, 1764
Innsjøduskgjelledøgnflue Ephemera Vulgata Ephemera Ephemeridae Linnaeus, 1758
Ukjent Baetis Bundyae Baetis Baetidae
Liten Laksetobis Notolepis Rissoi Paralepididae bonaparte, 1840
Stor Laksetobis Paralepis Coregonoides Borealis Paralepididae reinhardt, 1837
Beryx (brudefisk) Beryx Decadactylus Berycidae cuvier, 1829
Sølvkveite Trachipterus Arcticus Trachipteridae brunnich, 1771
Laksestørje Lampris Guttatus Lampridae brunnich, 1788
Sildekonge Regalecus Glesne Regalecidae ascanius, 1772
Dobbeltsuger Diplecogaster Bimaculata Gobiesocidae bonnaterre, 1788
Flekket El-rokke Torpedo Marmorata Torpedinidae risso, 1810
Pilskate (pilrokke) Dasyatis Pastinaca Dasyatidae linnaeus, 1758
Flekkskate (flekkrokke) Raja Montagui Rajidae fowler, 1910
Gråskate (grårokke) Bathyraja Spinicauda Rajidae jensen, 1914
Hvitskate (hvitrokke) Raja Lintea Rajidae fries, 1839
Isskate (isrokke) Raja Hyperborea Rajidae collett, 1879
Kloskate (klorokke) Raja Radiata Rajidae donovan, 1808
Nebbskate (nebbrokke) Raja Fullonica Rajidae linnaeus, 1758
Piggskate (piggrokke) Raja Clavata Rajidae linnaeus, 1758
Rundskate (rundrokke) Raja Fyllae Rajidae lutken, 1888
Sandskate (sandrokke) Raja Circularis Rajidae couch, 1838
Spiss-skate (spissrokke) Raja Oxyrinchus Rajidae linnaeus, 1758
Storskate (glattrokke) Raja Batis Rajidae linnaeus, 1758
Svartskate (svartrokke) Raja Nidrosiensis Myliobatidae collett, 1882
ørneskate (ørnerokke) Myliobatis Aquila Rajidae linnaeus, 1758
Avtrekkerfisk Balistes Carolinensis Balistidae gmelin, 1789
Månefisk Mola Mola Molidae linnaeus, 1758
Blåkveite Reinhardtius Hippoglossoides Pleuronectidae walbaum, 1792
Gapeflyndre Hippoglossoides Platessoides Pleuronectidae fabricius, 1780
Kveite Hippoglossus Hippoglossus Pleuronectidae linnaeus, 1758
Lomre (bergflyndre) Microstomus Kitt Pleuronectidae walbaum, 1792
Rødspette Pleuronectes Platessa Pleuronectidae linnaeus, 1758
Sandflyndre Limanda Limanda Pleuronectidae linnaeus, 1758
Skrubbe Platichthys Flesus Pleuronectidae linnaeus, 1758
Smørflyndre Glyptocephalus Cynoglossus Pleuronectidae linnaeus, 1758
Glasstunge Buglossidium Luteum Soleidae risso, 1810
Tunge Solea Solea Soleidae linnaeus, 1758
Glassvar Lepidorhombus Whiffiagonis Bothidae walbaum, 1792
Hårvar Zeugopterus Punctatus Bothidae bloch, 1787
Piggvar Psetta Maxima Bothidae linnaeus, 1758
Slettvar Scophthalmus Rhombus Bothidae linnaeus, 1758
Småvar Phrynorhombus Norvegicus Bothidae gunther, 1862
Tungevar Arnoglossus Laterna Bothidae walbaum, 1792
Brugde Cetorhinus Maximus Cetorhinidae gunnerus, 1765
Håbrann Lamna Nasus Isuridae bonnaterre, 1788
Makrellhai Isurus Oxyrinchus Isuridae rafinesque, 1810
Revehai Alopias Vulpinus Alopidae bonnaterre, 1788
Blåhai Prionace Glauca Scyliorhinidae linnaeus, 1758
Gråhai Galeorhinus Galeus Scyliorhinidae linnaeus, 1758
Hvitflekket Glatthai Mustelus Asterias Scyliorhinidae cloquet, 1821
Hågjel Galeus Melanostomus Scyliorhinidae rafinesque, 1810
Småflekket Rødhai Scyliorhinus Canicula Scyliorhinidae linnaeus, 1758
Storflekket Rødhai Scyliorhinus Stellaris Scyliorhinidae linnaeus, 1758
Havmus Chimaera Monstrosa Chimaeridae linnaeus, 1758
Flygefisk Cypsilurus Heterurus Exocoetidae rafinesque, 1810
Horngjel Belone Belone Belonidae linnaeus, 1761
Makrellgjedde Scomberesox Saurus Scomberesocidae walbaum, 1792
Havengel Squatina Squatina Squatinidae linnaeus, 1758
Gråhå Deania Calceus Squalidae lowe, 1839
Håkjerring Somniosus Microcephalus Squalidae schneider, 1801
Pigghå Squalus Acanthias Squalidae linnaeus, 1758
Spansk Håkjerring Scymnorhinus Licha Squalidae bonnaterre, 1788
Svarthå Etmopterus Spinax Squalidae linnaeus, 1758
Asp Aspius Aspius Cyprinidae linnaeus, 1758
Brasme Abramis Brama Cyprinidae linnaeus, 1758
Flire Blicca Bjoerkna Cyprinidae linnaeus, 1758
Grundling (sandkryper) Gobio Gobio Cyprinidae linnaeus, 1758
Gullbust Leuciscus Leuciscus Cyprinidae linnaeus, 1758
Gullfisk Carassius Auratus Cyprinidae linnaeus, 1758
Karpe Cyprinus Carpio Cyprinidae linnaeus, 1758
Karuss Carassius Carassius Cyprinidae linnaeus, 1758
Laue Alburnus Alburnus Cyprinidae linnaeus, 1758
Mort Rutilus Rutilus Cyprinidae linnaeus, 1758
Regnlaue Leucaspius Delineatus Cyprinidae heckel, 1843
Stam Leuciscus Cephalus Cyprinidae linnaeus, 1758
Suter Tinca Tinca Cyprinidae linnaeus, 1758
Sørv Scardinius Erythrophthalmus Cyprinidae linnaeus, 1758
Vederbuk Leuciscus Idus Cyprinidae linnaeus, 1758
ørekyt Phoxinus Phoxinus Cyprinidae linnaeus, 1758
Sandsmett Cobitis Taenia Cobitidae linnaeus, 1758
Gjedde Esox Lucius Esocidae linnaeus, 1758
Grønlandshavkrøkle Nansenia Groenlandica Microstomatidae reinhardt, 1840
Krøkle Osmerus Eperlanus Osmeridae linnaeus, 1758
Lodde Mallotus Villosus Osmeridae muller, 1776
Bekkerøye Salvelinus Fontinalis Salmonidae mitchell, 1815
Canadarøye Salvelinus Namaycuch Salmonidae walbaum, 1792
Harr Thymallus Thymallus Salmonidae linnaeus, 1758
Ketalaks Oncorhynchus Keta Salmonidae walbaum, 1792
Lagesild Coregonus Albula Salmonidae linnaeus, 1758
Laks Salmo Salar Salmonidae linnaeus, 1758
Pukkellaks Oncorhynchus Gorbuscha Salmonidae walbaum, 1792
Regnbueørret Oncorhynchus Mykiss Salmonidae walbaum, 1792
Røye Salvelinus Alpinus Salmonidae linnaeus, 1758
Sik Coregonus Lavaretus Salmonidae linnaeus, 1758
ørret Salmo Trutta Salmonidae linnaeus, 1758
Strømsild Argentina Sphyraena Argentinidae linnaeus, 1758
Vassild Argentina Silus Argentinidae ascanius, 1775
Huggormfisk Chauliodus Sloani Chauliodontidae schneider, 1801
Hvit Lysfisk Cyclothone Alba Gonostomatidae brauer, 1906
Flekket Perlemorfisk Argyropelecus Hemigymnus Sternoptychidae cocco, 1829
Laksesild Maurolicus Muelleri Sternoptychidae gmelin, 1789
Pigghalet Perlemorfisk Argyropelecus Aculeatus Sternoptychidae valenciennes, 1849
Stor Perlemorfisk Argyropelecus Olfersii Sternoptychidae cuvier, 1829
Storkjeft Stomias Boa Ferox Stomiidae reinhardt, 1843
Dvergmalle Ictalurus Nebulosus Ictaluridae le sueur, 1819
Breiflabb Lophius Piscatorius Lophiidae linnaeus, 1758
Sargassoulke Histrio Histrio Antennariidae linnaeus, 1758
Liten Sjødjevel Cryptosaras Couesi Ceratidae gill, 1883
Arktisk Niøye Lethenteron Japonicum Petromyzontidae martens, 1868
Bekkeniøye Lampetra Planeri Petromyzontidae bloch, 1874
Elveniøye Lampetra Fluviatilis Petromyzontidae linnaeus, 1758
Havniøye Petromyzon Marinus Petromyzontidae linnaeus, 1758
Krumsnutet Havnål Nerophis Lumbriciformis Syngnathidae jenyns, 1835
Liten Havnål Nerophis Ophidion Syngnathidae linnaeus, 1758
Liten Kantnål Syngnathus Rostellatus Syngnathidae nilsson, 1855
Stor Havnål Entelurus Aequoreus Syngnathidae linnaeus, 1758
Stor Kantnål Syngnathus Acus Syngnathidae linnaeus, 1758
Tangsnelle Syngnathus Typhle Syngnathidae linnaeus, 1758
Trompetfisk Macrorhamphosus Scolopax Macrorhamphosidae linnaeus, 1758
Abbor Perca Fluviatilis Percidae linnaeus, 1758
Gjørs Stizostedion Lucioperca Percidae linnaeus, 1758
Hork Acerina Cernua Percidae linnaeus, 1758
Europeisk Barracuda Sphyraena Sphyraena Sphyraenidae linnaeus, 1758
Berggylt Labrus Bergylta Labridae ascanius, 1767
Bergnebb Ctenolabrus Rupestris Labridae linnaeus, 1758
Blåstål/rødnebb Labrus Bimaculatus Labridae linnaeus, 1758
Brungylt Acantholabrus Palloni Labridae risso, 1810
Grasgylt Centrolabrus Exoletus Labridae linnaeus, 1758
Grønngylt Symphodus Melops Labridae linnaeus, 1758
Dyphavsabbor Epigonus Telescopus Apogonidae risso, 1810
Fjesing Trachinus Draco Trachinidae linnaeus, 1758
Flekket Fløyfisk Callionymus Maculatus Callionymidae rafinesque, 1810
Liten Fløyfisk Callionymus Reticulatus Callionymidae valenciennes, 1837
Vanlig Fløyfisk Callionymus Lyra Callionymidae linnaeus, 1758
Havabbor Dicentrarchus Labrax Serranidae linnaeus, 1758
Vrakfisk Polyprion Americanum Serranidae schneider, 1801
Havbrasme Brama Brama Bramaidae bonnaterre, 1788
Høyfinnet Havbrasme Taractes Asper Bramaidae lowe, 1843
Sølvbrasme Pterycombus Brama Bramaidae fries, 1837
Havgjedde Nesiarchus Nasutus Gempylidae johnson, 1862
Flekkpagell Pagellus Bogaraveo Sparidae brunnich, 1768
Havkaruss Spondyliosoma Cantharus Sparidae linnaeus, 1758
Okseøyefisk Boops Boops Sparidae linnaeus, 1758
Hornkvabbe Chirolophis Ascanii Stichaeidae walbaum, 1792
Langhalet Langebarn Lumpenus Lampretaeformis Stichaeidae walbaum, 1792
Rundhalet Langebarn Anisarchus Medius Stichaeidae reinhardt, 1837
Tverrhalet Langebarn Leptoclinus Maculatus Stichaeidae fries, 1837
Bergkutling Pomatoschistus Pictus Gobiidae malm, 1865
Glasskutling Aphia Minuta Gobiidae risso, 1810
Krystallkutling Crystallogobius Linearis Gobiidae von duben, 1845
Leirkutling Pomatoschistus Microps Gobiidae krøyer, 1838
Mudderkutling Pomatoschistus Norvegicus Gobiidae collett, 1903
Piggkutling Buenia Jeffreysii Gobiidae gunther, 1867
Rødflekket Kutling Thorogobius Ephippiatus Gobiidae lowe, 1839
Sandkutling Pomatoschistus Minutus Gobiidae pallas, 1770
Spisshalet Kutling Lesuerigobius Friesii Gobiidae malm, 1863
Svartkutling Gobius Niger Gobiidae linnaeus, 1758
Tangkutling Gobiusculus Flavescens Gobiidae fabricius, 1779
Ulkekutling Lebetus Scorpioides Gobiidae collett, 1874
Lakseabbor Micropterus Salmoides Centrarchidae lacepede, 1802
Luvar Luvarus Imperialis Luvaridae rafinesque, 1810
Auxid Auxis Rochei Scombridae risso, 1810
Makrell Scomber Scombrus Scombridae linnaeus, 1758
Makrellstørje Thunnus Thynnus Scombridae linnaeus, 1758
Stripet Pelamide Sarda Sarda Scombridae bloch, 1793
Tunnin Euthynnus Quadripunctatus Scombridae e.g.saint-hilaire, 1817
Ustripet Pelamide Orcynopsis Unicolor Scombridae e.g.saint-hilaire, 1817
Mulle Mullus Surmuletus Mullidae linnaeus, 1758
Gullmulte Liza Aurata Mugilidae risso, 1810
Tykkleppet Multe Chelon Labrosus Mugilidae risso, 1826
Tynnleppet Multe Liza Ramada Mugilidae risso, 1826
Glattsil Gymnammodytes Semisquamatus Ammodytidae jourdain, 1879
Havsil Ammodytes Marinus Ammodytidae raitt, 1934
Småsil Ammodytes Tobianus Ammodytidae linnaeus, 1758
Storsil Hyperoplus Lanceolatus Ammodytidae le sauvage, 1824
Blåsteinbit Anarhichas Denticulatus Anarhichadidae krøyer, 1845
Flekksteinbit Anarhichas Minor Anarhichadidae olafsen, 1772
Gråsteinbit Anarhichas Lupus Anarhichadidae linnaeus, 1758
Sugefisk Remora Remora Echeneididae linnaeus, 1758
Engelsk Svartfisk Schedophilus Medusophagus Centrolophidae cocco, 1839
Svartfisk Centrolophus Niger Centrolophidae gmelin, 1789
Tønnefisk Hyperoglyphe Perciformis Centrolophidae mitchill, 1818
Sverdfisk Xiphias Gladius Xiphiidae linnaeus, 1758
Gaffelmakrell Trachynotus Ovatus Carangidae linnaeus, 1758
Losfisk Naucrates Ductor Carangidae linnaeus, 1758
Taggmakrell (hestemakrell) Trachurus Trachurus Carangidae linnaeus, 1758
Tangkvabbe Lipophrys Pholis Blenniidae linnaeus, 1758
Tangsprell Pholis Gunnellus Pholididae linnaeus, 1758
Dolkfisk Aphanopus Carbo Trichiuridae lowe, 1839
Reimfisk Benthodesmus Elongatus Simonyi Trichiuridae steindachner, 1991
Trådtjert Trichiurus Lepturus Trichiuridae linnaeus, 1758
ørnefisk Argyrosomus Regium Sciaenidae asso, 1801
Arktisk ålebrosme Lycodes Frigidus Zoarcidae collett, 1879
Blek ålebrosme Lycodes Pallidus Pallidus Zoarcidae collett, 1978
Båndålebrosme Lycodes Eudipleurostictus Zoarcidae jensen, 1901
Hav-ålebrosme Lycenchelys Muraena Zoarcidae collett, 1879
Marmorert ålebrosme Lycenchelys Kolthoffi Zoarcidae jensen, 1904
Nettålebrosme Lycodes Reticulatus Zoarcidae reinhardt, 1835
Nordlig ålebrosme Lycodes Rossi Zoarcidae malmgren, 1864
Skjell-ålebrosme Lycodes Squamiventer Zoarcidae jensen, 1904
Spisshalet ålebrosme Lycodonus Flagellicauda Zoarcidae jensen, 1901
Spitsbergenålebrosme Gymnelus Retrodorsalis Zoarcidae le danois, 1913
Storhodet ålebrosme Lycodes Seminudus Zoarcidae reinhardt, 1837
Sørlig ålebrosme Lycenchelys Sarsii Zoarcidae collett, 1871
Ulvefisk Lycodes Esmarkii Zoarcidae collett, 1875
Vanlig ålebrosme Lycodes Vahlii Gracilis Zoarcidae m.sars, 1867
ålekvabbe Zoarces Viviparus Zoarcidae linnaeus, 1758
Nordlig Piggål Notacanthus Chemnitzii Notacanthidae bloch, 1788
Brun Lysprikkfisk Lampanyctus Macdonaldi Myctophidae goode & bean, 1896
Liten Lysprikkfisk Myctophum Punctatum Myctophidae rafinesque, 1810
Nordatlantisk Lysprikkfisk Protomyctophum Arcticum Myctophidae lütken, 1892
Nordlig Lysprikkfisk Benthosema Glaciale Myctophidae reinhardt, 1837
Stor Lysprikkfisk Notoscolepus Kroeyeri Myctophidae malm, 1861
Kamtannhai Hexanchus Griseus Hexanchidae bonnaterre, 1788
Kragehai Chlamydoselachus Anguineus Chlamydoselachidae garmann, 1884
Ansjos Engraulis Encrasicolus Engraulidae linnaeus, 1758
Brisling Sprattus Sprattus Clupeidae linnaeus, 1758
Maisild Alosa Alosa Clupeidae linnaeus, 1758
Sardin Sardina Pilchardus Clupeidae walbaum, 1792
Sild Clupea Harengus Clupeidae linnaeus, 1758
Stamsild Alosa Fallax Clupeidae lacepede, 1803
Snyltefisk Echiodon Drummondi Carapidae thompson, 1837
Slimål Myxine Glutinosa Myxinidae linnaeus, 1758
St.petersfisk Zeus Faber Zeidae linnaeus, 1758
Villsvinfisk Capros Aper Caproidae linnaeus, 1758
Nipigget Stingsild Pungitius Pungitius Gasterosteidae linnaeus, 1758
Tangstikling Spinachia Spinachia Gasterosteidae linnaeus, 1758
Trepigget Stingsild Gasterosteus Aculeatus Gasterosteidae linnaeus, 1758
Stør Acipenser Sturio Acipenseridae linnaeus, 1758
Lysing Merluccius Merluccius Merluccidae linnaeus, 1758
Isgalt Macrourus Berglax Macrouridae lacepede, 1801
Skolest Coryphaenoides Rupestris Macrouridae gunnerus, 1765
Småskjellet Skolest Malacocephalus Laevis Macrouridae lowe, 1843
Spiritist Coelorhynchus Coelorhynchus Macrouridae risso, 1810
Blålange Molva Dypterygia Gadidae pennant, 1784
Brosme Brosme Brosme Gadidae ascanius, 1772
Femtrådet Tangbrosme Ciliata Mustela Gadidae linnaeus, 1758
Firtrådet Tangbrosme Rhinonemus Cimbrius Gadidae linnaeus, 1758
Hvitting Merlangius Merlangus Gadidae linnaeus, 1758
Hyse (kolje) Melanogrammus Aeglefinus Gadidae linnaeus, 1758
Istorsk Arctogadus Glacialis Gadidae peters, 1874
Kolmule Micromesistius Poutassou Gadidae risso, 1826
Lake Lota Lota Gadidae linnaeus, 1758
Lange Molva Molva Gadidae linnaeus, 1758
Lyr Pollachius Pollachius Gadidae linnaeus, 1758
Nordlig Tangbrosme Ciliata Septentrionalis Gadidae collett, 1875
Paddetorsk Raniceps Raninus Gadidae linnaeus, 1758
Polartorsk Boreogadus Saida Gadidae lepechin, 1774
Sei Pollachius Virens Gadidae linnaeus, 1758
Skjeggtorsk Trisopterus Luscus Gadidae linnaeus, 1758
Skjellbrosme Phycis Blennoides Gadidae brunnich, 1768
Strandtangbrosme Gaidropsarus Mediterraneus Gadidae linnaeus, 1758
Sypike Trisopterus Minutus Gadidae linnaeus, 1758
Sølv-tangbrosme Onogadus Argentatus Gadidae reinhardt, 1837
Sølvtorsk Gadiculus Argenteus Thori Gadidae j.schmidt, 1914
Theragra Theragra Finnmarchica Gadidae koefoed, 1956
Torsk (skrei) Gadus Morhua Gadidae linnaeus, 1758
Tretrådet Tangbrosme Gaidropsarus Vulgaris Gadidae cloquet, 1824
øyepål Trisopterus Esmarkii Gadidae nilson, 1855
Lyreknurr Trigla Lyra Triglidae linnaeus, 1758
Rødknurr Trigla Lucerna Triglidae linnaeus, 1758
Taggknurr Trigloporus Lastoviza Triglidae brunnich, 1768
Tverrstripet Knurr Aspitrigla Cuculus Triglidae linnaeus, 1758
Vanlig Knurr Eutrigla Gurnardus Triglidae linnaeus, 1758
Paddeulke Cottunculus Microps Cottunculidae collett, 1875
Panserulke Agonus Cataphractus Agonidae linnaeus, 1758
Tiskjegg Leptagonus Decagonus Agonidae schneider, 1801
Arktisk Rognkjeks Cyclopteropsis Macalpini Cyclopteridae fowler, 1914
Eggvin-rognkjeks Eumicrotremus Eggvini Cyclopteridae koefoed, 1956
Kystringbuk Liparis Montagui Cyclopteridae donovan, 1804
Liten Ringbuk Careproctus Longipinnis Cyclopteridae burke, 1912
Nordlig Ringbuk Careproctus Reinhardti Cyclopteridae krøyer, 1862
Polarringbuk Liparis Fabricii Cyclopteridae krøyer, 1847
Rognkjeks/rognkall Cyclopterus Lumpus Cyclopteridae linnaeus, 1758
Svart Ringbuk Paraliparis Bathybius Cyclopteridae collett, 1879
Svartkjeks Eumicrotremus Derjugini Cyclopteridae popov, 1926
Vanlig Ringbuk Liparis Liparis Cyclopteridae linnaeus, 1758
Vortekjeks Eumicrotremus Spinosus Cyclopteridae fabricius, 1776
Blåkjeft Helicolenus Dactylopterus Scorpaenidae delaroche, 1809
Lusuer Sebastes Viviparus Scorpaenidae krøyer, 1844
Snabeluer Sebastes Mentella Scorpaenidae travin, 1951
Uer (havuer) Sebastes Marinus Scorpaenidae linnaeus, 1758
Arktisk Knurrulke Triglops Pingelii Cottidae reinhardt, 1831
Dvergulke Taurulus Bubalis Cottidae euphrasen, 1786
Glattulke Gymnocanthus Tricuspis Cottidae reinhardt, 1831
Hornulke Myoxocephalus Quadricornis Cottidae linnaeus, 1758
Hvitfinnet Steinulke Cottus Gobio Cottidae linnaeus, 1758
Krokulke Artediellus Atlanticus Europeus Cottidae knipowitch, 1907
Nordlig Knurrulke Triglops Murrayi Cottidae gunther, 1888
Piggulke Taurulus Lilljeborgii Cottidae collett, 1875
Steinsmett(steinulke) Cottus Poecilopus Cottidae haeckel, 1836
Tornulke Icelus Bicornis Cottidae reinhardt, 1840
Vanlig Ulke Myoxocephalus Scorpius Cottidae linnaeus, 1758
Havål Conger Conger Congridae linnaeus, 1758
Sneppeål Nemichthys Scolopacea Nemichthyidae richardson, 1848
ål Anguilla Anguilla Anguillidae linnaeus, 1758
Marflo Gammarus Lacustris Gammaridae
Trollistidskreps Gammaracanthus Loricatus Gammaridae
Firetornet Istidskreps Pallasea Quadrispinosa Gammaridae
Gråsugge Asellus Aquaticus Asellidae
Fjæremark Arenicola Marina Arenicolidae
Gullmus Aphrodite Aculeata Aphroditidae
Ukjent Nereis Sp. Nereidae
Ukjent Tomopteris Helgolandicus Tomopteridae
Trekantmark Pomatoceros Triqueter Serpulidae
Ukjent Circeis Sp. Spirorbidae
Posthornmark Spirorbis Sp. Spirorbidae
Ukjent Empis Borealis Empididae
Ukjent Empis Sp. Empididae
Skogsmaur Formica Sp. Formicidae
Stokkmaur Camponotus Spp. Formicidae
Rød Skogsmaur Formica Rufa Formicidae
Gul Jordmaur Lasius Flavus Formicidae
Siste bilete
Fleire nye bilete »

Siste kommentarar

Copyright © 2003-2017 Sportsfiske.nu - 0 treff / 0 sidevisningar - 0.48s - 8 spørringar

Sportsfiske.nu har en egen diskusjonsgruppe på GoogleGroups hvor man kan stille spørsmål og komme med ideer, forslag og kritikk

meta